środa, 5 marca 2014

Czy telewizor psuje wzrok?

Hej!
Pewnie wielu z was często słyszy od rodziców, że siedzicie za blisko telewizora, macie zrobić sobie przerwę. Czy jednak to naprawdę psuje oczy?


Trochę tak, trochę nie.
Może niejednoznaczny tytuł, ale zaraz wszystko przedstawię. W internecie jest bardzo dużo opinii, że jednak to siedzenie przed komputerem/telewizorem ma bardzo negatywny skutek dla oka. Jest to po części prawda. Jednak jednoznacznie nie da się tego powiedzieć. Przecież potrzebne do tego jest czas przed monitorem, odległość i typ sprzętu.

Różne teorie.
Jeżeli jednak nasz wzrok jest zagrożony to jak się chronić? Na pewno musimy robić sobie przerwy. Co ile i na ile? Co najmniej 5 min na 1h pracy, gry. Warto też wiedzieć, że telewizory LCD nie mają złego wpływu na nasz wzrok. Niestety nie ma bezpośrednich badań.
Jasne jest, że jeżeli będziemy siedzieć powiedzmy 8 godzin bez przerwy nasze oczy jednak się zmęczą. Objawy jednak nie będą długotrwałe.


Reasumując, nasze oko przyzwyczaja się do narzucanych warunków i czy będziemy czytać w słabym świetle, czy blisko oglądać telewizor nie szkodzi naszym oczom długotrwale. Jedynie objawy mogą występować przez krótki odstęp czasu, kiedy nie będziemy robić przerw. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz