niedziela, 22 czerwca 2014

Tydzień z kosmosem cz.7 "Zagłada wszechświata"

         Czy świat kiedykolwiek przestanie istnieć? Światem dla nas może być dom, osiedle, czy miasto. Jednak dla naukowców jest to cały wszechświat, galaktyki i to co je wytworzyło. Parę lat temu odnaleziono bozon Higgsa - boską cząsteczkę, która rzekomo wytworzyła wszechświat, nadała mu masę itd. Dzięki niej możemy się dowiedzieć nie tylko jak wszystko się zaczęło, ale też jak się skończy.
        Prawdopodobnie będzie wyglądać to tak, że bozon Higgsa zacznie wytwarzać silne pole. Przez to wszystkie inne cząstki zaczną robić się cięższe, aż się w sobie zapadną. W końcu wszystko co istnieje zamieni się w gigantyczną, gorącą kulę.
       
          Nie mamy żadnych poszlak kiedy to może nastąpić. Uspokajać może nas tylko to, że na razie naukowcy nie okryli żadnych niepokojących zjawisk, czy anomalii.
        Tym samym kończymy tydzień z kosmosem. Trochę szkoda, że trafiło to do tak małej ilości osób, bo temat co najmniej ciekawy. Jeżeli chcecie pomóc w mojej pracy zapraszam was do udostępniania postów. Możecie też podsyłać tematy ciekawostek. Do następnego wpisu!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz